ΑΕΚ – Αρης 92-79 (Live) Συνέχισε το σερι νικών της η ΑΕΚ

Κοινοποιήστε ...

Η ΑΕΚ θα φτάσει στην 7 νίκη της στο Πρωτάθλημα ,συνεχίζοντας το σερι νικών της επικρατώντας στο ΟΑΚΑ του Αρη με 92-79 με μεγάλους πρωταγωνιστές και σκόρερ τους Σαντ-Ρος και Λάνγκφορντ που πέτυχαν 19 πόντους αντίστοιχα

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 40-38, 66-54,92-79

Δείτε live την εξέλιξη του αγώνα:

Mε την κίτρινη εμφανιση η ΑΕΚ ,με την μαύρη ο Άρης, Ματσιούλις και Μαυροειδής έδωσαν δώρα στην Στέγη Υποστηριζόμενης Διαβίωσης «ΦΩΤΕΙΝΗ», την οποία φιλοξενεί η ΑΕΚ στην αναμέτρηση. Ο Μάκης Αγγελόπουλος παρελαβε το βραβείο «FAIRPLAY» του μήνα και ο Κιθ Λάνγκφορντ αυτό του MVP.

Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Γκίκας, Λάνγκφορντ, Σαντ-Ρος, Χρυσικόπουλος, Κακλαμανάκης
Πρώτο δεκάλεπτο 19-15 στο +4 μπροστά η  ΑΕΚ
Ημίχρονο 40-38 μπροστα η ΑΕΚ με την διαφορά στο +2 , με την ενωση να ξεκινάει δυνατά το δεκάλεπτο αλλα με τον Αρη να ισορροπεί και να ειναι κοντά στο σκορ λιγο καλυτερος στο δευτερο , με το επιμέρους σκορ στο 21-23
Πρώτος σκόρερ του ημιχρόνου για την ΑΕΚ ο Σαντ-Ρος με 14 πόντους, τον ακολουθεί σε απόδοση ο Λανγκφορντ με 7
Τρίτο δεκάλεπτο 66-54 πολυ καλύτερη σε αυτο το δεκάλεπτο η ΑΕΚ που πάτησε γκαζι με μπροστάρη τον Σαντ-Ρος και Λάνγκφορντ έκλεισε το δεκάλεπτο με + 12 με το επιμέρους σκορ στο 26-16
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο στον ιδιο ρυθμό η ΑΕΚ χωρις ιδιαίτερες δυσκολίες θα φτάσει στην 7 νικη της στο Πρωταθλημα ,τελικο 92-79 με το επιμέρους σκορ στο τέταρτο δεκάλεπτο στο 26-25
Πρώτοι σκόρερ του αγώνα για την ΑΕΚ Σαντ-Ρος και Λανγκφορντ με 19 ποντους ,απο 15 πέτυχαν οι πολυ καλοι εξισου Γκικας και Χρυσικόπουλος