ΑΕΚ – Ιωνικός 103-70 (Live) Ανετα με 100αρα τον Ιωνικό η Βασίλισσα!

Κοινοποιήστε ...

Η ΑΕΚ θα φτάσει στην 9 νίκη της στο Πρωταθλημα ,συνεχίζοντας το σερι νικών της επικρατώντας στο ΟΑΚΑ άνετα του Ιωνικού με 103-70 . Η ενωση ειχε 6 παικτες με διψηφιο αριθμο ποντων, Λανγκφορντ 15, Ρέι 14 ,Γιαννοπουλος με 13 ,Χρυσικοπουλος Μαυροειδής και Γκικας με 12. Στην τριτη θεση η ΑΕΚ στην βαθμολογία με 22 βαθμούς πισω απο ΠΑΟ και Προμηθέα

Τα δεκάλεπτα: 26-16 , 54-35 , 78-59 , 103-70

Δείτε live την εξέλιξη του αγώνα:

Η ΑΕΚ στο 8-4 , στο 7-5 ο Ιωνικός.

Η ΑΕΚ θα έχει στην διάθεσή της και τον Μάριο Τσάλμερς, ο οποίος δηλώθηκε στο ελληνικό πρωτάθλημα. Ο Ρογκαβόπουλος είναι επίσης στην 12άδα, ενώ ο Τολιόπουλος έμεινε εκτός.

Η 12άδα της ΑΕΚ: Ρέι, Τσάλμερς, Λάνγκφορντ, Ματσιούλις, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος, Γκίκας, Μαυροειδής, Σαντ-Ρος, Ρογκαβόπουλος, Γιαννόπουλος, Σλότερ.

Η ΑΕΚ ενισχύθηκε επίσης με τον Τζεράι Γκραντ

Σαν σήμερα, πριν από 53 χρόνια, ο Γιώργος Μόσχος έφυγε από τη ζωή.

Περίπου 2.500 στο ΟΑΚΑ

Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Τσάλμερς, Λάνγκφορντ, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος και Σαντ-Ρος
Πρώτο δεκάλεπτο 26-16 μπροστά με +10 η ΑΕΚ
Ημίχρονο 54-35 μπροστά η ΑΕΚ με +19 , ανετα η ομαδα του Ηλια Παπαθεοδωρου χωρις να δυσκολευτεί εχει παρει μεγαλη διαφορά , με το επιμέρους σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο στο 28-19
Τρίτο δεκάλεπτο 78-59 μπροστά η ΑΕΚ με +19
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο πολυ καλύτερη η ΑΕΚ δεν αντιμετωπισε προβληματα απο τον Ιωνικό , τελικό 103-70  με το επιμέρους σκορ στο τέταρτο δεκάλεπτο στο 25-11
Πρώτος σκόρερ του αγώνα για την ΑΕΚ ο Λανγκφορντ με 15 ποντους ,τον ακολουθησαν σε αποδοση οι Ρέι με 14 ποντους, Γιαννοπουλος με 13 , Γκικας Μαυροειδης και Χρυσικοπουλος με 12