ΑΕΚ – Μπούργος 74-66 (Live) Νίκησε με ηγέτη τον Λάνγκφορντ!

Κοινοποιήστε ...

Μια ακόμη νίκη για την ΑΕΚ (4-1) στη σειρά με 74-66 επι της Μπούργος στο ΟΑΚΑ , με αυτη τη νίκη η ένωση έπιασε κορυφή οπου ισοβαθμεί με την Hapoel Jerusalem με 9 βαθμούς ,δευτερη η Ραστα SC RASTA Vechta με 8 και με την Μπουργος να μενει στους 7

Στην 12άδα της ΑΕΚ είναι και ο Μάριο Τσάλμερς, που θα κάνει το ντεμπούτο του. Εκτός ο Κέντρικ Ρέι, ο Βλάντο Γιάνκοβιτς και ο Νίκος Ρογκαβόπουλος.
Η 12άδα της ΑΕΚ: Τσάλμερς, Τολιόπουλος, Λάνγκφορντ, Ματσιούλις, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος, Γκίκας, Μαυροειδής, Σαντ-Ρος, Γιαννόπουλος, Γιάνκοβιτς, Σλότερ.
Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Γκίκας, Λάνγκφορντ Σαντ-Ρος, Γιάνκοβιτς και Μαυροειδής
Πρώτο δεκάλεπτο 28-19 μπροστα η ΑΕΚ με +9
Ημίχρονο 42-33 μπροστά η ΑΕΚ στο + 9 η διαφορά με το επιμέρους σκορ στο δεύτερο στο 14-14
Πρώτος σκόρερ του ημιχρόνου για την ΑΕΚ ο Λανγκφορντ με 17 ποντους με τον Σαντ-Ρος να ακολουθεί με 6 και απο 5 Ματσιουλις και Γιανκοβιτς
Τρίτο δεκάλεπτο 58-50 μπροστά με +8 η ΑΕΚ με το επιμέρους σκορ στο 16-17
Τέταρτο και τελευταίο δεκαλεπτο με το παιχνίδι να γίνεται ντέρμπι στα τελευταία λεπτά καθως η Μπούργος με ενα σερί πλησίασε την ΑΕΚ αλλα με ηγέτη τον Λανκφορντ η ΑΕΚ κατάφερε να κερδίσει το ματς με 74-66 με το επιμέρους σκορ στο τεταρτο στο 14-16
Πρώτος σκόρερ του αγώνα για την ΑΕΚ ο Λάνγκφορντ με 30 ποντους , τον ακολουθησε ο Σαντ-Ρος με 12