ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-1 Τελικό (Live)

Οι 11 του Μάσιμο Καρέρα για τον τελικό Κυπέλλου κόντρα στον Ολυμπιακό 🏆

Οι 11 του Μάσιμο Καρέρα για τον τελικό Κυπέλλου κόντρα στον Ολυμπιακό 🏆#aekoly #aekfc #aekfamily #greekcup #final

Posted by AEK FC / ΠΑΕ ΑΕΚ on Saturday, 12 September 2020

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ (4-3-3) Μάσιμο Καρέρα

Τσιντώτας στο τέρμα Μπακάκης Τσιγκρίνσκι Σβάρνας Λόπες η τετράδα στην άμυνα , Σιμόες Κρίστισιτς και Μάνταλος στο κέντρο και τριάδα μπροστά Βέρντε Λιβάγια και Ολιβέιρα

Tips

Μπορείτε να δείτε και τον αγώνα κατεβάζοντας το sportzone στο παρακάτω link https://bit.ly/3hpdilw στα δεξιά της σελίδας πατάτε WINDOWS EXECUTABLE για install της εφαρμογής για τον υπολογιστη σας και επειτα βρισκεται το παιχνίδι και το παρακολουθειτε live

Live

1′ Εναρξη αναμετρησης

8′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Λιβάγια να εκτελεί το φάουλ, τον Τζολάκη να διώχνει και έπειτα το σουτ του Ολιβέιρα με τον Μπα να διώχνει πάνω στην γραμμή

9′ ΑΕΚ Ολυμπιακός 0-1 Γκολ για τον ΟΣΦΠ με τον Ραντσέλοβιτς

Γρήγορος ο ρυθμός στο παιχνίδι με την ΑΕΚ να ψαχνει την αντίδραση, φτασαμε στο 30ο λεπτό 0-1 μπροστα η ομάδα του Μαρτινς

Ημιχρονο ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-1

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου με μια ευκαιρία για την ΑΕΚ με κεφαλιά του Κρίστισιτς μετά από κόρνερ με την μπάλα να φεύγει άουτ

49′ Ευκαιρία για το 0-2 για τον Ολυμπιακό με τον Τσιντώτα να νικάει τον Μασούρα σε τετ α τετ μετά απο πάσα του Ελ Αραμπί

57′ Χαμένο πέναλτι για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Αραμπί

58′ Καλή στιγμή με τον Σιμόες να κάνει το σουτ την μπάλα να κοντράρει στον Σισέ και να περνάει η μπάλα ξυστα απο το δοκάρι κόρνερ

62′ Δυο αλλαγες για την ΑΕΚ Ο Αλμπάνης παίρνει τη θέση του Βέρντε και ο Παουλίνιο του Μπακάκη

80′ Τρίτη αλλαγη για την ενωση ο Μαχαίρας αντι του Σιμόες

85 & 87΄ Ακυρωθέν γκολ του Καφού και ευκαιρία με τον Ελ Αραμπί για τον ΟΣΦΠ

90′ Νεα ευκαιρία με Ελ Αραμπί , ο οποίος γίνεται αλλαγή & μπαίνει ο Φορτούνης

Τελικό ΑΕΚ – Ολυμπιακός 0-1