ΑΕΚ – Ορτέζ 102-82 (Live) Νίκη στην πρεμιέρα με 100αρα για τη Βασίλισσα!

Κοινοποιήστε ...

Πρωτος αγώνας για το Basketball Champions League για την ΑΕΚ που αντιμετωπίζει την Ορτέζ στο ΟΑΚΑ

H δωδεκάδα της ΑΕΚ : Ρέι, Τολιόπουλος, Λάνγκφορντ, Τσαλμπούρης, Ματσιούλις, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος, Γκίκας, Μαυροειδής, Σαντ Ρος, Γιαννόπουλος, Σλότερ . Ξεκινάει ο αγώνας

Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ Γκίκας, Λάνγκφορντ, Σαντ-Ρος, Χρυσικόπουλος, Μαυροειδής

Πρώτο δεκάλεπτο 26-19 μπροστά με + 7 για την ΑΕΚ με  9/14 εντός πεδιάς και 5 ασίστ. Καλη επιθετικά αλλα με αδυναμίες στην άμυνα

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ 55-37 στο + 18 η ΑΕΚ! Εκπληκτικό δευτερο δεκαλεπτο με το επιμερους σκορ στο 29-18 .Συνολικά ποσοστά 10/14 δίποντα και 10/17 τρίποντα, με 12 ασίστ και μόλις 3 λάθη

Πρώτος σκόρερ για την ΑΕΚ ο Κιθ Λάνγκφορντ με 14 πόντους , 12 ο Ματσιούλις και 11 απο τον Σαντ-Ρος

Τρίτο δεκαλεπτο 79-64 στο +15 η ΑΕΚ με το επιμέρους σκορ στο τρίτο 24-27 ,πρώτος σκόρερ και πολυ καλή εμφάνιση απο τον Λάνγκφορντ με 20 πόντους

Τέλος του αγώνα 102-82 Νίκη στην πρεμιέρα για την ΑΕΚ στο +20 η διαφορά με επιθετικό και ωραίο μπάσκετ απο την “Βασιλισσα” ,πολυ καλος ο Λανγκφορντ με 27 πόντους, 17 ειχε ο Ματσιούλις και απο 15 Σαντ-Ρος και Χρυσικόπουλος

Τα τελικά ποσοστά του αγώνα για την ΑΕΚ με καταιγισμό τριπόντων 15/31 , με μόλις 9 λάθη, ενώ είχε και 23 ασίστ!Τα στατιστικά του αγώνα μπορείτε να τα δείτε εδώ http://bit.ly/2MiyDk5