ΑΕΚ – Χαποελ 91-78 (Live) ΑΕΚΑΡΑ για Κούπα!

Κοινοποιήστε ...

Η ΑΕΚ θα φτάσει στην 7 νίκη της στο BCL ,συνεχίζοντας το σερι νικών της επικρατώντας στο ΟΑΚΑ της Χαποελ με 91-78 με μεγάλους πρωταγωνιστές και σκόρερ τους Σαντ-Ρος και Λάνγκφορντ που πέτυχαν 18 πόντους αντίστοιχα. Μονη πρωτη η ΑΕΚ στην βαθμολογία του Β Γκρουπ του Basketball Champions League

Τα δεκάλεπτα: 25-24 , 47-43 , 68-66 , 91-78

Δείτε live την εξέλιξη του αγώνα:

Πριν από την έναρξη του ματς, ο Μάκης Αγγελόπουλος εδωσε μια αθοδεσμη και τιμητικό διακοσμο στην συζυγο του Λουκα Μπαρλου, Νινη

Η ΑΕΚ στο (6-2) στις νικες όσες εχει και η Χαποελ που μοιράζεται την πρωτη θέση με την ενωση

Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Χρυσικόπουλος, Σαντ-Ρος, Τσάλμερς, Λάνγκφορντ, Κακλαμανάκης
Πρώτο δεκάλεπτο 25-24 μπροστά με 1 πόντο η ΑΕΚ
Ημίχρονο 47-43 μπροστά η ΑΕΚ με +4 , κοντα στο σκορ οι δυο ομαδες , με το επιμέρους σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο στο 22-19
Πρώτος σκόρερ του ημιχρόνου για την ΑΕΚ ο Λάνγκφορντ με 10 πόντους , τον ακολούθησαν σε απόδοση ο Ματσιούλις και ο Γκίκας με 10 και 8 πόντους αντιστοιχα. 8 ποντοι και ο Σαντ-Ρος
Τρίτο δεκάλεπτο 68-66 με την διαφορα στο +2 για την ΑΕΚ , αμφίρροπος ο αγώνας
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο πολυ καλύτερη η ΑΕΚ στο τελος πήρε και την διαφορά με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Σαντ-Ρος και Λανγκφορντ , τελικό 91-78 με το επιμέρους σκορ στο τέταρτο δεκάλεπτο στο 23-12
Πρώτοι σκόρερ του αγώνα για την ΑΕΚ οι Σαντ-Ρος και Λάνγκφορντ με 18 ποντους αντίστοιχα