Ανβιλ – AEK 77-79 (Live) Σπουδαία εκτος έδρας νίκη για τη Βασίλισσα

Κοινοποιήστε ...

Η ΑΕΚ θα φτάσει στην πέμπτη νικη στο BCL καθώς επιβλήθηκε εκτος έδρας με 77-79 της Ανβιλ , με πρώτους σκόρερ για την ενωση τους Ματσιούλις και Λανγκφορντ με 16 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 22-18, 39-36, 56-58, 77-79.

Δείτε live την εξέλιξη του αγώνα:

Μοναδικός απών για την ΑΕΚ είναι ο Βλάντο Γιάνκοβιτς, που είναι τραυματίας.
Η ΑΕΚ είναι στο 4-2 και η Άνβιλ στο 3-3. Οι κορυφαίοι σκόρερ της σημερινής αναμέτρησης Κιθ Λάνγκφορντ και Τόνι Ρότεν
Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Τσάλμερς, Λάνγκφορντ, Γιαννόπουλος, Γιάνκοβιτς και Κακλαμανάκης
Πρώτο δεκάλεπτο 22-18 πισω στο σκορ η ενωση στο -4 η διαφορά
Ημίχρονο 39-36 στο -3 η διαφορά ,με το επιμέρους σκορ στο δεύτερο στο 17-18 , αμφίρροπο και συναρπαστικό αναμένεται το δεύτερο ημίχρονο
Πρώτος σκόρερ του ημιχρόνου για την ΑΕΚ ο Τσάλμερς με 7 πόντους ,τον ακολουθεί ο Χάρης Γιαννόπουλος με 6
Τρίτο δεκάλεπτο 56-58 καλύτερη η ΑΕΚ σε αυτο το δεκάλεπτο με το επιμέρους σκορ στο 17-22
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο στον ιδιο ρυθμό η ΑΕΚ μεχρι τέλους σοβαρή, σε ενα συναρπαστικό παιχνίδι, πόντο πόντο στα τελευταία λεπτά με την ένωση να καταφέρνει τελικά να επικρατήσει με 77-79 με το επιμέρους σκορ στο τέταρτο δεκάλεπτο  στο 21-21, με ηγέτη τον Λανγκφορντ με 16 ποντους οσους πέτυχε και ο Ματσιούλις
Πρώτοι σκόρερ του αγώνα για την ΑΕΚ οι Ματσιουλις και Λανγκφορντ με 16 πόντους ,πολυ καλός και ο Σαντ-Ρος με 14, ο Χαρης Γιαννόπουλος ακολούθησε με 12
Στη Βαθμολογία η ΑΕΚ συγκατοικεί με 12 βαθμούς στην κορυφή με την Χάποελ Ιερουσαλήμ για το δευτερο γκρουπ του BCL