ΑEK – Ηφαιστος Λήμνου 74-68 (Live) Μια ακομη νίκη για τη “Βασίλισσα”!

Κοινοποιήστε ...

Η ΑΕΚ θα φτάσει στην 12η νίκη της ,συνεχίζοντας το σερι νικών της στο Πρωταθλημα επικρατώντας του Ηφαιστου Λημνου με  74-68 στο ΟΑΚΑ. Πρωτος σκορερ για τη «Βασιλισσα» ο Λανγκφορντ με 25 ποντους

Τα δεκαλεπτα : 19-23 , 35-42 , 53-51 , 74-68

Δείτε την εξελιξη του αγώνα εδώ

Η ΑΕΚ είναι στο 11-4 κι έχει σερί 10 νικών. Ο Ήφαιστος είναι στο 9-6 και στην 5η θέση.

Ο Μάριο Τσάλμερς δηλώθηκε στο ελληνικό πρωτάθλημα κι είναι στην 12άδα, όπως και ο Βλάντο Γιάνκοβιτς, που επέστρεψε στο ματς με την Μπαντίρμα.

Ο Νίκος Γκίκας υπεβλήθη σήμερα σε επέμβαση στο δεξί του χέρι! Νικόλα περαστικά!

Η 12αδα:Ρέι, Τσάλμερς, Τολιόπουλος, Λάνγκφορντ, Ματσιούλις, Γιάνκοβιτς, Κακλαμανάκης, Χρυσικόπουλος, Μαυροειδής, Γιαννόπουλος, Σλότερ, Γκραντ.

Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Τσάλμερς, Λάνγκφορντ, Γιάνκοβιτς, Χρυσικόπουλος, Μαυροειδής
Πρώτο δεκάλεπτο 19-23 πισω στο σκορ η ΑΕΚ με -4
Ημιχρονο 35-42 πισω στο σκορ η ΑΕΚ στο -7 η διαφορά με το επιμερους σκορ στο δευτερο δεκαλεπτο στο 16-15
Πρώτος σκορερ για την ΑΕΚ στο Ημιχρονο ο Χρυσικοπουλος με 8 ποντους οσους εχει πετυχει και ο Λανγκφορντ

Ημίχρονο στο ΟΑΚΑ.#AEKBC #AEKIFAISTOS#EKOBasketLeague

Posted by AEK Basketball Club on Saturday, 18 January 2020

Τρίτο δεκάλεπτο 53-51 πηρε προβάδισμα η ΑΕΚ στο +2 στο κλείσιμο του τρίτου δεκαλέπτου με το επιμερους σκορ στο 18-9
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο με την ΑΕΚ να συνεχίζει μετα το τριτο δεκαλεπτο να ειναι καλύτερη απο τον αντίπαλο και τις οποιες δυσκολιες θα φτασει στην νικη με 74-68 με το επιμέρους σκορ στο τεταρτο δεκαλεπτο στο 21-17
Πρώτος σκόρερ του αγώνα για την ΑΕΚ ο Λανγκφορντ με 25 ποντους τον ακολουθησαν σε αποδοση ο Χρυσικοπουλος με 14 και ο Τολιοπουλος με 10