Λαύριο – ΑΕΚ 60-73 (Live) Νίκη με σούπερ Λάνγκφορντ για τη Βασίλισσα!

Κοινοποιήστε ...

Η ΑΕΚ θα φτάσει στην τέταρτη νικη στο Πρωτάθλημα καθως επιβλήθηκε με 60-73 του Λαυρίου , καλύτερη καθ’ολη τη διάρκεια του παιχνιδιού με σουπερ Λάνγκφορντ με 33 ποντους

Δείτε live την εξέλιξη του αγώνα:

Η ΑΕΚ θα έχει μαζί της τον Στέφαν Γιάνκοβιτς, αλλά και τον Κέντρικ Ρέι, που πήρε ξανά δικαίωμα συμμετοχής στην ΕΚΟ Basket League. Ο Μάριο Τσάλμερς είναι εκτός.

Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Σαντ-Ρος, Λάνγκφορντ, Ματσιούλις, Χρυσικόπουλος, Κακλαμανάκης
Πρώτο δεκάλεπτο 12-16 μπροστά η ΑΕΚ με +4
Ημίχρονο 26-37 καλύτερη η ένωση με σούπερ Λάνγκφορντ που κάνει οτι θελει στο παιχνίδι ,στο +11 η διαφορά με το επιμέρους σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο στο 14-21
Πρώτος σκόρερ του ημιχρόνου ο Λάνγκφορντ με 20 πόντους τον ακολουθεί σε απόδοση ο Σλότερ με 7
Τρίτο δεκάλεπτο 38-50 στον ιδιο ρυθμό η ΑΕΚ που σταθερά χωρις να δυσκολευτεί κρατάει μια διαφορά στο +12 με καλή άμυνα με το επιμέρους σκορ στο 12-13
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο δεν μπορεί να αλλάξει κατι η ΑΕΚ θα φτάσει στην τέταρτη νικη στο Πρωτάθλημα, καλύτερη καθ’ολη τη διάρκεια του παιχνιδιού με σουπερ Λάνγκφορντ ,τελικό 60-73 με το επιμέρους σκορ στο τέταρτο δεκάλεπτο στο 22-23
Πρώτος σκορερ του αγωνα για την  ΑΕΚ ο Λανγκφορντ με 33 ποντους ,με τον Γιαννόπουλο να τον ακολουθεί σε απόδοση με 15 ,10 ο Ματσιούλις 9 ο Σλότερ