Μινώταυρος ΑΟ – ΑΕΚ 4-5 – Παρέμεινε κορυφή η ΑΕΚ

Κοινοποιήστε ...

H ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ επιβλήθηκε με 5-4 του Μινώταυρου εκτός έδρας για την 15η αγωνιστική της Futsal Superleague.

Η AEK περασε απο μια δύσκολη έδρα και ενώ βρέθηκε να χάνει με 3-2 και 4-3, κατάφερε με ανατροπή να πάρει τη νίκη και να παραμείνει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, φτανοντας τους 39 βαθμούς

Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ΑΕΚ κατάφερε να σκοράρει στο 12′ με τον Πάνου. Οι πανηγυρισμοί δεν κράτησαν για πολύ, καθώς ο Μινόταυρος ισοφάρισε μόλις ένα λεπτό μετά με τον Διαμαντόπουλο. Μετά από μία εξαιρετική κομπίνα σε φάουλ, ο Μανος έκανε το 1-2 από το κέντρο.Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 2-2 με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ενώ τρία λεπτά αργότερα σημείωσαν και τρίτο γκολ, παίρνοντας το προβάδισμα με 3-2. Στο 30′ ο Πάνου εκτέλεσε κόρνερ, με τον Μάνο με ευθύβολο σουτ να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα (3-3). Ο Μινώταυρος με τον Ασημακόπουλο με όμορφο γκολ έκανε το 4-3, ενώ έφτασε μία ανάσα και από το 5-3, αλλά ο Θεοφίλου έκανε άλλη μία τρομερή επέμβαση σε πέναλτι. Παρά το χαμένο πέναλτι του Μάνου στο 35′, ισοφάρισε με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή (4-4). Στο 36′ η ΑΕΚ κέρδισε νέο πέναλτι με τον Ντάτη να κανει το τελικό 5-4

Επόμενη αγωνιστική για την ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΚ, κόντρα στον ΑΣΕ Δούκα στο κλειστό του Καματερού.