Ορτέζ – ΑΕΚ 67-79 (Live) Άνετη επικράτηση για τη Βασίλισσα!

Κοινοποιήστε ...

Η ΑΕΚ θα φτάσει στην εκτη νικη στο BCL καθώς επιβλήθηκε εκτος έδρας με 67-79 της Ορτεζ στη Γαλλία , με πρώτο σκόρερ για την ενωση τον Λάνγκφορντ με 15 πόντους

Τα δεκάλεπτα: 11-27, 31-49, 52-67, 67-79.

Δείτε live την εξέλιξη του αγώνα:

Η ΑΕΚ φιλοξενείται στην έδρα της Πο Λακ Ορτέζ, για την 8η αγωνιστική – και 1η του β’ γύρου – του Basketball Champions League με την ενωση να είναι στο 5-2 στις νίκες και η Ορτεζ στο 2-5.

Αρχική πεντάδα για την ΑΕΚ: Τσάλμερς, Χρυσικόπουλος, Κακλαμανάκης, Σαντ-Ρος και Λάνγκφορντ
Πρώτο δεκάλεπτο 11-27 μπροστά η ΑΕΚ με +16
Ημίχρονο 31-49 στο +18 η διαφορά πολυ καλυτερη σαν ομαδα η ΑΕΚ απο την Ορτεζ με το επιμερους σκορ στο δευτερο στο 20-22
Πρώτος σκόρερ του ημιχρόνου για την ΑΕΚ ο Λάνκφορντ με 11 πόντους ,τον ακολουθεί σε απόδοση ο Χρυσικόπουλος με 10
Τρίτο δεκάλεπτο 52-67 συνεχίζει στον ίδιο ρυθμό η ΑΕΚ μπροστά με + 15 ,σε αυτο το δεκάλεπτο καλύτερη η Ορτεζ με το επιμέρους σκορ στο 21-18
Τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα η ΑΕΚ θα φτάσει στην εκτη νίκη της στο BCL και θα παραμείνει στην κορυφή του ομίλου με συγκάτοικο την Χαποελ ,τελικό 67-79 με το επιμέρους σκορ στο τέταρτο δεκαλεπτο στο 15-22
Πρώτος σκόρερ του αγώνα για την ΑΕΚ ο Λάνγκφορντ με 15 πόντους ,πολυ καλός και ο Χρυσικόπουλος με 14, 11 απο τον Ρέι 10 απο τον Σαντ-Ρος